Na každú blbosť zo scientológie vám ukážem inú blbosť v kresťanstve

Autor: Hans Faltys | 19.3.2014 o 10:01 | (upravené 19.3.2014 o 19:08) Karma článku: 17,41 | Prečítané:  3672x

Pán premiér sa pokúša vystrašiť Slovákov strašidlom scientológie. Že vraj pán Kiska nie je vhodný za prezidenta, pretože má nejaké styky s údajnými scientológmi. Nuž styky s nejakými scientológmi má každý, pretože ich tu zopár žije a Slovensko je malé. Neverím, že by ich pán premiér, hoci možno nevedomky, nemal.

Naopak, je poburujúce, že človek, ktorý sa má stať ochrancom každého občana, svojimi výrokmi verejnosť podprahovo nabáda k prenasledovaniu scientológov, čo je rozhodne konanie fašistické a prezidenta nehodné. Ja osobne verím, že aj scientológovia sú ľudia rovnako ako katolíci či komunisti.

Scientologická viera, či svetonázor, či čo to vlastne je, je pretkaná tvrdeniami, ktoré nevyzerajú pre bežného človeka ako dôveryhodné a vytvárajú spletité spojenie príčin a následkov, ktoré očividne spolu nesúvisia. Ale podobné javy sa pri podrobnom skúmaní vyskytujú aj v náboženstve katolíckom, či viere marxisticko-leninskej. Na každú blbosť zo scientológie, ktorú mi ukážete, vám ukážem jednu z viery marxistickej, či akejkoľvek inej. Len preto, že scientológia sa zdá ako nezmysel, nie je možné označiť ľudí, ktorí sa ňou zaoberajú ako nebezpečných, rovnako ako nie je možné označiť za nebezpečného človeka, ktorý sa zaoberá marxizmom-leninizmom. Ľudí totiž, a to by potenciálny prezident mal vedieť, nedeterminujú názory, ale činy. A ako sme si všimli, všetci naši predchádzajúci prezidenti sa klaňali ideológii od pánov Marxa a Engelsa a predsa príliš neohrozovali národnú bezpečnosť. Teda nikto ich z toho neoviňoval.

 

Nuž scientológia neohrozuje náš národ. Náš národ ohrozuje ľahostajnosť. Pozrite sa na nás, akých sme si napríklad zvolili europoslancov. Tu sú ich mená: Monika Flašíková-Beňová, Boris Zala, Vladimír Maňka, Monika Smolková, Katarína Neveďalová, Eduard Kukan, Peter Šťastný, Edit Bauer, Alajos Mészáros, Anna Záborská, Miroslav Mikolášik, Jaroslav Paška, Sergej Kozlík. Práve som si ich vyhľadal na Googli a niektoré mená vidím prvýkrát v živote. Nejaká pani Neveďalová? Alebo, kto je pre pána Jána pán Mikolášik?

Ale ani u tých, ktorých mená som už počul, väčšinou v neblahých súvislostiach, ani o tých sa nezdá, že by čo i len jeden raz vystúpili v europarlamente na obhajobu práv Slovenska alebo Slovákov. Čo tam títo ľudia robia? Nuž obávam sa, že si tam váľajú isté partie tela.

Voľby prezidenta už len nejako dopadnú. Ale prídu voľby do europarlamentu. Počúvam, že vraj nie je možné, aby SaS, ktorá má vraj sklony k nízkym preferenciám, poslala do europarlamentu štyroch poslancov. No ja sa pýtam, že prečo? Kto iný by tam mal ísť, ak nie  práve SaSkári. Pán Kozlík? Alebo, že by pani Záborská? Zdá sa mi, že každý normálne premýšľajúci Slovák i Maďar chápe, že ľudia ako Lucia Nicholsonová, či Martin Poliačik si nenechajú zavrieť svoje ústa, či nechať sa odstrašiť veľkosťou europarlamentu. A pán Sulík už vôbec nie. SaS je totiž úplne jediná strana, ktorá sa kedy postavila proti vôli Európy na stranu občanov na Slovensku pri neblahom hlasovaní o eurovale.

A nie len to. Pani Nicholsonová, pán Sulík, pán Poliačik a ani ostatní z kandidátky nerozlišujú ľudí podľa svetonázoru, ako niektorí naši politici, ale podľa činov. Kto iný, ako práve takýto poslanci by mali obhajovať práva nás všetkých?

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Obec, kde sa nestrácajú eurofondy, stavia wellness centrum

Starosta Raslavíc Marek Rakoš dokázal za dva roky vybudovať 80 pracovných miest pre sociálne slabé skupiny.

DOMOV

Kaliňák prečkáva Plavčana v zahraničí, dosiaľ šlo o jeho hlavu

Minister vnútra je už dlhšie na dovolenke.


Už ste čítali?