Hlavne sa na to nevykašlať

Autor: Hans Faltys | 7.4.2014 o 14:34 | (upravené 7.4.2014 o 18:00) Karma článku: 17,56 | Prečítané:  2716x

Sedím si takto pri obede s kamarátmi o rozoberáme, ako pán premiér dostal v prezidentských voľbách na frak. „Test toho, či už pomaly odchádza aj celý SMER na to isté miesto, kde je HZDS, ešte len príde," skonštatujem. „Eurovoľby ukážu, ako na tom sme." „Á, na eurovoľby ja kašlem," skonštatuje kamarát. „Aj tak s tými pár poslancami, čo tam idú, nič nezmôžeme."

To ma teda riadne zaskočilo, keďže som bol s ľuďmi vzdelanými a politicky premýšľajúcimi. „Tak na voľby prezidenta si sa nevykašlal a na eurovoľby sa vykašleš?" pýtam sa. A vskutku, zrejme je to tak.

Pritom voľby nášho pána prezidenta sú prevažne o jednej veci. O tom, aby nás nereprezentoval úplný šašo a pijan, či grobian alebo nejaký starý ujo ale, civilizovaný človek. On slúži na to, aby sme nevyzerali pred svetom, ale aj pred sebou samými ako úplní chudáci.

To, ako vyzeráme, je možno dôležité pre sebaúctu, ale nie až tak pre náš každodenný život. Akosi sa z toho nenajeme. O tom svedčí aj fakt, že hoci predchádzajúci naši prezidenti neboli vrcholom kultivovanosti, vzdelanosti a noblesy, dalo sa  tu nejako žiť.

Ale hlúposti, ktoré prichádzajú z Európy, ktoré náš parlament poslušne kopíruje, ovplyvňujú náš dennodenný život. Už sa mi ani nechce opakovať kraviny, ako sú zákony na ochranu osobných údajov, zákony o krmivách, zákony obmedzujúce semienka, ktoré zasadíte, fakt, že zakázané vláknové žiarovky sa vracajú pod názvom „kúriace telesá" a podobné zvrátenosti. A to nevravím o globálnych katastrofách, ktoré si necháme, ako je likvidácia európskeho trhu s cukrom, dlhodobé poškodzovanie pôdohospodárstva (to nie len nášho), deformácia vinárstva a pod. Jednoducho platí, že keď zasadá náš parlament, nik si nie je istý svojim majetkom, svojou slobodou, ba ani svojim životom. Ale keď zasadá Európsky parlament, tak sa prijímajú veci, ktoré naviac ohrozujú samotnú existenciu našich detí a ich detí. Prijímajú sa nezmyselné veci, ktoré trvalo a dlhodobo menia tvár krajín a ťahajú náš kontinent naspäť do devätnásteho storočia. Nenápadne sa prijímajú akty brutálneho sociálneho inžinierstva.

 

Čo to spôsobuje? Samotná architektúra našich spoločných európskych orgánov. Ak totiž akýkoľvek úradník chce získať väčší vplyv, musí vygenerovať čo najviac činnosti. Viac činnosti znamená totiž väčší úrad a väčší úrad znamená viac úradníkov. Ale noví úradníci musia generovať činnosť, pretože ak nebudú, zaniknú ich pozície. A tak sedia, skúmajú, píšu, navrhujú a publikujú a keď sa dostanú dosť vysoko, aj schvaľujú smernice a nariadenia.

Obrovská väčšina tých smerníc, ktoré tam vymyslia, je škodlivá. To vám garantujem. Ale celý ten aparát, ktorý sme vytvorili, a ktorý teraz bujnie ako nádor, nedokáže prospieť ľudstvu tým, že by nič nerobil. A to je ten najväčší problém.

Priatelia! Ak nechceme, aby sa o nás raz v učebniciach písalo ako o smiešnej civilizácii s obrovským parlamentom a bandou úradníkov, ktorí nemali čo robiť, a tak vymýšľal smiešne pojmy ako „Úrad na ochranu osobných údajov", „Európsky poľnohospodársky fond pre rozvoj vidieka", „Národný strategický referenčný rámec", „Operačný program informatizácie spoločnosti" a podobne, musíme niečo urobiť. Viete, čo všetky tie pojmy znamenajú? Neznamenajú nič. Nemajú žiaden zmysluplný význam. Nedajú sa vymeniť za chlieb alebo za klobásu, nič neochraňujú a nič nebudujú. Nie sú užitočné vôbec na nič. Boli vymyslené len na to, aby sa zo spoločného vrecka vybrali peniaze a niekomu sa dali.

Teda priatelia, nekašlime na to. Zdvihnime sa zo zadkov a bežme voliť.

PS: A nevoľme nejakých trpákov, ktorí len budú brať peniaze zo spoločného a ani len v parlamente nevystúpia. Voľme ľudí, ktorí sú hlasní, čestní a sú na strane Slovenska! Niekoho ako je pán Oravec, pani Nicholson, pán Sulík alebo pán Poliačik.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Obec, kde sa nestrácajú eurofondy, stavia wellness centrum

Starosta Raslavíc Marek Rakoš dokázal za dva roky vybudovať 80 pracovných miest pre sociálne slabé skupiny.

DOMOV

Kaliňák prečkáva Plavčana v zahraničí, dosiaľ šlo o jeho hlavu

Minister vnútra je už dlhšie na dovolenke.


Už ste čítali?