V Bruseli si užívajú dobré džemíky

Autor: Hans Faltys | 21.5.2014 o 9:13 | (upravené 21.5.2014 o 15:47) Karma článku: 7,71 | Prečítané:  832x

Tak som teda zas strávil deň úpravou etikiet na pekárenské výrobky, aby som dal pekne do poradia jednotlivé komponenty, ktoré sa v receptúrach vyskytujú. S kalkulačkou a ceruzkou som rátal ako divý. Tešil som sa, že o pár mesiacov si to zopakujem znova, keď budem nejako lepiť tabuľky nutričných hodnôt, ktoré zaujímajú akurát tak nejakých fanatikov na nechutnú stravu, ktorí aj tak naše výrobky kupovať nebudú. Pri tejto činnosti som sústavne a vrelo myslel na tých úradníkov v Bruseli, ktorí si na tejto téme budujú svoju politickú kariéru a celkom úprimne a z celého srdca som im prial strašné a bolestivé choroby, ktoré spôsobujú odhnívanie pohlavných orgánov, dlho trvajúce kŕče a roky bezsenných nocí, plných chmúr. Verím, že vesmír chce rovnováhu a za toto bezcharakterné otravovanie ľudí a zvyšovanie nákladov budú náležite potrestaní. Ale to ne je hlavný dôvod, prečo píšem.

To, prečo píšem, je, že som sa dozvedel o existencii nejakej slovenskej či českej pani, ktorá s karavanom jazdí po celej Európe a varí džem. Že vraj príde tam, kde je práve zber nejakého ovocia a uvarí ten najskvelejší džem. Na juhu zrejú figy? Varička je hneď tam. Francúzi zbierajú levanduľu? Šup tam a boží lekvár je za pár hodín na svete. U nás dozrejú neskoré slivky? Hop s karavanom domov.

No a tieto neskutočné plody svojho umu a pracovitosti potom berie a predáva priamo v Bruseli. „Ale ako je toto možné?“ pýtam sa ja. Spracované ovocie a zelenina sa nedajú predávať predajom z dvora. Mňa nedobehnete. Ja poznám legislatívu. Takže drahá pani je povinná mať výrobu s registrovaným HACCP, špeciálnu hygienickú slučku pre pohyb osôb a špeciálnu pre pohyb personálu, oddelený sklad surovín, jednu sprchu pre mužov a jednu pre ženy a podobne. Verte mi, že toto sa nedá dosiahnuť v budove, ktorá nemá tri vchody. Ako to robí v karavane?

A ako rieši registráciu na veterine, na hygiene? A ako je to s úradom na ochranu osobných údajov? Má registrovanú databázu zamestnancov? A v ktorej krajine? A čo protipožiarna ochrana. A čo inšpektorát práce?

Takže, aby sme sa nemýlili, tu nejde o šikovnú osôbku, produkujúcu skvelé veci, ale o kriminálničku, ktorá porušuje rozsiahle množstvo predpisov. Našou občianskou povinnosťou je túto osobu odchytiť odovzdať úradom a nechať ju uväzniť na niekoľko rokov.

Že je to absurdné? Nuž to, čo je skutočne absurdné je, že dovolíme, aby si Brusel užíval to, čo by sme si mohli užívať my a doma to ako poslušné opice zakážeme. Mali by sme sa konečne zobudiť.

Tak v tom urobme poriadok. Bežte voliť do Európskeho parlamentu a volte SaS. Hoci ide o maličkú nádej, že sa bruselské hlúposti zastavia, ale pamätajte, aj lavína sa spustí tak, že sa najprv pohne jeden kamienok.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Obec, kde sa nestrácajú eurofondy, stavia wellness centrum

Starosta Raslavíc Marek Rakoš dokázal za dva roky vybudovať 80 pracovných miest pre sociálne slabé skupiny.

DOMOV

Kaliňák prečkáva Plavčana v zahraničí, dosiaľ šlo o jeho hlavu

Minister vnútra je už dlhšie na dovolenke.


Už ste čítali?