Prečo niektorí doktori tak milujú Rusko

Autor: Hans Faltys | 25.8.2014 o 13:26 | Karma článku: 7,51 | Prečítané:  1252x

Tak máme za sebou 21.august. Tí z nás, ktorých príliš nebili po hlave, keď boli malí, si pripomenuli vyše dvadsaťročnú návštevu bratských vojsk v našej vlasti. Pri tej príležitosti sa vynára otázka prečo niektorí doktori práv stále tak milujú nášho východného brata. 

Máme tu napríklad doktora Čarnogurského. Človek by si povedal, že ako človek prenasledovaný boľševickým režimom bude mať Rusov dosť. Ale na druhej strane chápeme, že hoc krátko, ale predsa bol minulým režimom väznený. V takom väzení sa človeku prihodí čokoľvek. Niektorí jedinci sa tam tak dopletú, že sa so svojimi väzniteľmi skamarátia a vezmú ich pohľad za svoj. Preto nám ostatným, ktorí majú pred Ruskom celkom opodstatnené obavy, neostáva nič iné, len starého pána doktora Čarnogurského ľutovať a premýšľať o hrôzach, ktoré sa mu v tej base mohli prihodiť.

Na druhej strane tu máme pána doktora Fica, ktorý je hlboko presvedčený, že naša ekonomická, ideologická a neviem aká budúcnosť leží na východe. Ten väznený nebol, takže ospravedlnenie na túto úchylku je u neho hľadať ťažšie. Samozrejme, my chápeme, že bol odchovaný na myšlienke socializmu, no ale veď socializmus už v Rusku nevládne. Podľa toho by sa mal skôr prikláňať ku Kube alebo nie?

Ani vrodená láska k totalite nie je príliš dobrým ospravedlnením lásky k Rusku. Dokonca ani vidina veľkých ziskov z rusko-európskych transakcií nikam nevedie. Žiadne také zisky totiž dlhodobo neexistujú. Rusko nám totiž vždy znova a opäť predvedie, že blázni, ktorí investujú týmto smerom svoje peniaze, nakoniec o ne prídu. Ukázalo sa to v deväťstopiatom, v osemnástom, po vojne a teraz sa to ukazuje znova.

Asi pred rokom, dvoma mi volal nejaký broker, že vraj mám investovať do akcií akéhosi ruského telekomunikačného gigantu. Rozosmial ma až k slzám. Vravím mu: „Vy si fakt myslíte, že Rusi chcú, aby sme my bohatli na ich telekomunikačných podnikoch. Ha, ha, ha.“ Rusi chcú len vyzbierať peniaze od nejakých naivných Európanov. A každý, kto ich tam pošle, si zaslúži o ne prísť.

Ale pán doktor premiér nečíta knihy o dejinách. Pán doktor premiér nechápe, že na Rusku môže zbohatnúť pár šťastlivcov, ale určite nie celé Slovensko. To je ako keď si ku starým kartárom v krčme sadne mladý chlapec na mariáš. Pár partií mu dajú vyhrať, ale len preto, aby sa o to viac nasmiali, keď ho ošklbú o výplatu.

 

Ale pozor. Pán doktor môže milovať, koho chce. Sme slobodná krajina. Môže sa o tom vyjadrovať a cítiť sa komfortne či nekomfortne s tým, že Európa sa s Ruskom až tak príliš nekamaráti. Aj investori môžu milovať koho chcú a obchodovať, ako sa im zachce. Môžu sa pohybovať v riskantných oblastiach, ako je Venezuela či Rusko a mať vyššie marže, ale môžu sa pohybovať aj na blízkych trhoch a zápasiť tam s vyššou konkurenciou, no mať zas väčšie istoty. Čo je však v rozpore so zdravým rozumom, je, že niektorí doktori obchodujú s rizikovou krajinou, akou je Rusko, zbierajú svoje vyššie marže, ale keď majú vykázať stratu preto, že miestna vláda blbne, zrazu im to má zaplatiť EÚ.

Ale EÚ nemá žiadne vlastné peniaze, má len tie, čo boli moje, tvoje a vaše. Teda zase moje, tvoje a vaše peniaze potečú do vreciek tých, ktorí sa správali ako hráči rulety. Nuž, čo k tomu povedať? Prevádzkovatelia tohto blogu zakazujú používať na týchto stránkach vulgárne výrazy. Škoda.

 

Záverom len jedno. Občania! Spôsob, akým narábajú naše vlasti, teda Slovensko a Európska Únia, so spoločnými peniazmi nie sú nič iné, len do neba volajúce svinstvo. Spoločné peniaze sa nakoniec len rozdávajú veľkým kapitalistom, ktorí si to vylobovali – bankárom a investorom. A našej spoločnosti by sa vôbec nič nestalo, keby sem tam niečo aj týmto pracháčom skrachovalo.

Samozrejme, existuje cesta tichého odporu, zaťať sa a nezaplatiť do spoločného nič. Ale to je len cesta, na ktorej nebudeme mať žiadne spoločné statky. Nebudú fungovať nemocnice, cesty sa rozpadnú, po uliciach sa budú premávať zločinci, okná na bytoch budú roztĺkať zúfalí, hladní bezdomovci s príjmami pod hranicou prežitia.

Alebo existuje možnosť jednoducho nevoliť rozdávačov a darmožráčov. Kto s rozdávaním súhlasí, toho už nevoľte. Nikdy viac! 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Obec, kde sa nestrácajú eurofondy, stavia wellness centrum

Starosta Raslavíc Marek Rakoš dokázal za dva roky vybudovať 80 pracovných miest pre sociálne slabé skupiny.

DOMOV

Kaliňák prečkáva Plavčana v zahraničí, dosiaľ šlo o jeho hlavu

Minister vnútra je už dlhšie na dovolenke.


Už ste čítali?