Kazítka v hlave

Autor: Hans Faltys | 7.5.2015 o 12:45 | Karma článku: 12,30 | Prečítané:  8146x

Naši geniálni poslanci prinášajú zákon, ktorý by bránil spoločnostiam úmyselne vkladať do svojich produktov „kazítka“, teda komponenty, ktoré spôsobia, že sa veci po skončení záruky sami pokazia.

Že existuje dospelý človek, ktorý takejto hovadine verí, je podivné. Ale že je ten človek poslanec? Žiaľ, to je vizitka nás - voličov.

 

Každá normálna firma sa usiluje vyrobiť čo najlepší produkt za čo najnižšiu cenu. Je to dané tým, že trh je plný iných parchantov, ktorí sa pokúšajú o to isté a ktorí vám chcú prebrať zákazníkov. Ak by ste do svojich produktov montovali komponenty, ktoré sa úmyselne pokazia, tak to by bolo to isté, ako keby ste trúsili do vlastnej postele. Nik normálny, okrem našich poslancov, na niečo také ani len nepomyslí.

Samozrejme, trh tvrdo tlačí na zníženie ceny a akcionári by zas radi videli v spoločnostiach zisky. Ak sa výrobca rozhodne tomuto tlaku podľahnúť, nahradí niekedy kovové ozubené koliesko umelohmotným. Výsledkom je lacnejší, ale pravda, horší produkt. Nazvať takýto krok zámerným vložením „kazítka“ do produktu je jednoducho infantilné. Nehovoriac o tom, že táto stratégia často zničí výborné značky, na voľnom trhu sa vždy vyskytuje dostatočná ponuka vysokokvalitných drahších produktov.

V prípade niektorých produktov stratégia s vložením „kazítka“ jednoducho zvýši kvalitu produktu na úkor zníženia jeho trvanlivosti. My v pekárni, napríklad meníme v receptúrach koláčov margarín za maslo. Týmto aktom rozhodne znížime trvanlivosť produktov, pretože margarín  - ako asi veria ľudia podobní autorom tohto zákona - je z ropy, a teda je nezničiteľný. Ak sa dožijem toho, že takýto postup bude protizákonný, fakt sa už na to vykašlem. Nech si koláče pečú mudrlanti z parlamentu.

 

Pritom kvalita produktov, ktoré používame, za posledných dvadsať rokov neskutočne vzrástla. Len si spomeňte v akých autách sme sa vozili, ako vyzerali vlaky, aké kuchynské spotrebiče sme používali, ako vyzerali telefóny... V tomto kontexte sú báchorky o „kazítkach“ na hranici pochybností o čestných úmysloch ich autorov.

Ja chápem. Je to príjemné politicky hrať na strunu, že tu existuje celosvetové sprisahanie a že poslanci strany SMER sú jediní, ktorí bránia slovenský ľud proti silám zla. Kto sa to proti nám sprisahal? Že by kapitalisti alebo Američania, nebodaj Maďari či scientológovia?  Nedá mi si nespomenúť na jedného pána z Nemecka, ktorý tvrdil, že sa proti Nemcom sprisahali Židia a ktorý rozvrátil Európu odspodu až nahor.

Priatelia. Podstata sprisahania, o ktoré tu ide, je iná. Existuje tu garnitúra politikov, ktorí nič nevedia, ničomu nerozumejú, len neustále hrajú na naše najtemnejšie stránky a pokúšajú sa udržať pri korytách podobnými kravinami ako je viera v to, že niekto úmyselne ničí svoje produkty. Na naše šťastie s týmto niečo vieme robiť. Pri najbližších voľbách musíme menej počúvať, kto sa nám pokúša čo nabulíkovať, ale viac sa musíme zaoberať tým, kto kým v skutočnosti je. A nevoliť tých, ktorí sú nikým a majú „kazítka“ v hlave.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Obec, kde sa nestrácajú eurofondy, stavia wellness centrum

Starosta Raslavíc Marek Rakoš dokázal za dva roky vybudovať 80 pracovných miest pre sociálne slabé skupiny.

DOMOV

Kaliňák prečkáva Plavčana v zahraničí, dosiaľ šlo o jeho hlavu

Minister vnútra je už dlhšie na dovolenke.


Už ste čítali?