Malá možnosť voľby

Autor: Hans Faltys | 15.12.2015 o 8:47 | Karma článku: 9,85 | Prečítané:  996x

Rímskokatolícka cirkev, resp. Osobitná teologická komisia vo Vatikáne, vraj vydala stanovisko, že aj židia môžu dosiahnuť večnú spásu bez toho, aby sa stali kresťanmi.

Pravda, doteraz sme netušili, že židia, alebo v ostatnom čase toľko pertraktovaní moslimovia, nemôžu dosiahnuť večnú spásu. Akosi sme s tým počítali, keďže vyznávajú toho istého Pána Boha ako katolíci. Pravda, obecne sme pochybovali o schopnosti získať večnú spásu u protestantov (pretože odpadlík horší bezverca), ale u židov? To nás veru nenapadlo.

Inak povedané, pred našimi očami katolícka cirkev odňala Bohu mandát rozhodovať o tom, kto môže dosiahnuť večnú spásu a kto nie. Táto arogancia sa šíri od cirkvi aj k politickým stranám, ktoré si presadzovanie časti jej záujmov berú do programu. Pritom neustále ignorujú fakt, že katolícka dogma sa týka len katolíkov a nikoho iného.  Súčasťou programu takýchto strán je potom neustále šikanovanie spoločnosti. Zatváranie obchodov v nedeľu – nezmyselná kravina, veď ak nechceš v nedeľu nakupovať, tak nenakupuj. Ak nechceš v nedeľu predávať, nájdi si iné zamestnanie ako predavačka. (A teraz, keď sme omilostili židov, mali by sme asi zatvoriť aj v sobotu.) Alebo kampaň proti tomu, aby uzatvárali ľudia rovnakého pohlavia rodinné zväzky – tá vyvoláva otázku, čo je komu do toho? Alebo posledný nezmysel – prenasledovanie umelého oplodnenia. Akosi rozum zastane nad takýmto podceňovaním Božej moci. Akoby Boh nedokázal rozhodnúť o tom, kto bude žiť a kto nie. Akoby na to potreboval nejaké odobrenie parlamentu. Nepochopiteľná nadutosť.

Prečo vlastne o tom píšem. Blížia sa parlamentné voľby. Po zániku SDKÚ mnohí hľadajú pokračovanie normálnej politiky na Slovensku. A pýtajú sa. Koho budem voliť?

  • komunistov určite nie, tých normálne usilujúci sa ľudia nevolia. Takže SMER neprichádza do úvahy.
  • nacionalizmus v 21. storočí je nechutný. Takže SNS a maďarské strany SMK a MOST tiež určite nie.
  • katolícke obmedzovanie občianskej spoločnosti je neslušné. Takže KDH, OĽaNO a SIEŤ sú z hry.

Často počúvam o tom, že najväčším problémom SaS je nedostatok koaličného potenciálu. To je ale dogmatické otočenie situácie. SaS, strana, ktorá má v génoch princíp „ži a nechaj žiť“, je schopná spolupracovať s každým, kto hospodársky neničí našu vlasť. Naopak, to ostatné subjekty na politickej scéne nie sú schopné normálnej koalície s SaS. Pretože sa im nepozdáva svet, v ktorom by nemohli niekoho šikanovať. Slováci Maďarov, komunisti boháčov, veriaci ateistov a tak ďalej.

Nuž, pre tých, ktorí necítia potrebu nikoho šikanovať, tu ostala len táto malá možnosť voľby.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Gašpar ide do civilu. O plánoch viac hovoriť nechce

Ministerka Saková predstaví nového šéfa polície v pondelok. Ohlasuje väčšie zmeny.

DOBRÉ RÁNO

Dobré ráno: Bugár odmietol Fica, znepokojený nie je

Ako Most povedal, že nepodporí návrh Smeru.

TECH

Čo všetko o vás vie váš telefón?

Niektoré aplikácie si skladujú aj nahrávky vášho hlasu.


Už ste čítali?