Môj doktor je sympaťák, ale o medicíne nevie nič

Autor: Hans Faltys | 26.1.2016 o 8:16 | Karma článku: 10,96 | Prečítané:  2721x

Nie je vám to čudné? Tých, ktorí nám budú vládnuť, si vyberáme podľa sympatií. Nuž čo sme si, to sme si, to je veru ten najhorší parameter, ktorý by sme mali použiť. Pritom v normálnom živote takí blbí nebývame.

Nikoho by nenapadlo vyberať si lekára podľa toho, či je sympaťák, určite by sme nezvolili inštalatéra podľa toho, ako vyzerá alebo kaderníčku podľa toho, aký má verbálny prejav.

Ale keď ide o to, kto bude spravovať naše veci verejné, nuž, v tom okamihu máme zatmenie rozumu. Predsa naši najobľúbenejší politici dlhodobo vykazujú vážnu neschopnosť čokoľvek spravovať. Nieto ešte naše spoločné veci. Vezmime si takého pána premiéra. Ten nikdy poriadne nepracoval, jasné, veď je to právnik. A už rozhodne nič nespravoval. Teda kvalifikáciu na vládnutie má minimálnu.  Alebo nášho ministra vnútra, ktorý je veľký sympaťák,  fešák a elegán. Ale v managemente rozsiahlych skupín ľudí, ako je policajný zbor, asi boh vie, aké vzdelanie nemá. Tak nechá policajtov behať po cestách, aby vyberali pokuty a bolo ich aspoň vidieť. To veru ktovie aké stráženie zákona nie je.

A tak to ide prierezom mnohých politikov. Politické strany vedú príjemní, pekní, nekonfliktní mládenci. Ich politické prísľuby sú potom často úplná sranda. „Postaráme sa o ľudí,“ tvrdí jedna strana, známa tým, že sa stará predovšetkým o svojich ľudí. „Sme zmena,“ tvrdí strana povestná tunelovaním. Stranu „Sme rodina“ vedie slobodný otec ôsmych detí, ktorý si myslí, že starať sa o deti znamená posielať im peniaze  a podobne. Iná strana si myslí, že zavedenie hmotnej zodpovednosti politikov  a odstránenie schránkových firiem pomôžu profesionálne viesť štát. Nuž, profesionálne povedú štát len ľudia, ktorí vedia riadiť systémy s veľkým počtom ľudí. Čo to má s hmotnou zodpovednosťou? Nemáte pocit, že tými predvolebnými heslami si z nás politici skôr robia prču?

A k tomu ešte ten náš syndróm, že vraj: „Navadí, koľko si ukradnú, dôležité je, čo urobia pre nás.“ A veru mne to vadí. Lebo keby politici urobili len dve veci, všetko by nechali na pokoji a ukradli by menej, tak by každému z nás ostalo viac. A to je skoro to jediné, čo sa od patlalov, ktorých si volíme, dá žiadať.

Takže ľudia, ktorí nikdy nič nerobili, len sú prívetiví, vedia rozprávať, kričať alebo sa pekne modliť, nie sú na vedenie štátu príliš vhodní.  Preto podporujem pána Sulíka. Nech je, aký je, on a jeho ľudia vykazujú aspoň aké - také známky toho, že vedia o čom hovoria, keď berú do úst slovo štát.  Pritom kde - čo som už o pánovi Sulíkovi počul. Napríklad, že: „Mne nevadí čo hovorí, veď ja s ním v podstate súhlasím. Ale mi vadí, ako to hovorí.“ Tak to vám poviem, že mne zas nevadí, ako rozprávajú pán Fico ani pán Bugár, Figeľ alebo pán Procházka, ale mi fakt vadí, čo hovoria. Vadí mi, že nepovedia nič konkrétne, že nemajú víziu a žiaden plán. Len jedno vedia všetci dobre. Že by nám chceli vládnuť.

Lenže my žiadnu vládu nepotrebujeme. Nie sme idioti. Vieme, čo máme robiť. To, čo v skutočnosti potrebujeme, je správu spoločných vecí, ako sú cesty, školy, nemocnice, súdy... Tak sa prosím mrknite, ako sa do dnes spravovalo...

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Gašpar ide do civilu. O plánoch viac hovoriť nechce

Ministerka Saková predstaví nového šéfa polície v pondelok. Ohlasuje väčšie zmeny.

DOBRÉ RÁNO

Dobré ráno: Bugár odmietol Fica, znepokojený nie je

Ako Most povedal, že nepodporí návrh Smeru.

TECH

Čo všetko o vás vie váš telefón?

Niektoré aplikácie si skladujú aj nahrávky vášho hlasu.


Už ste čítali?